همزمان با افزایش قیمت بیت کوین، تعداد تراکنش‌های شبکه به‌شدت کم شد

هم‌زمان با رسیدن بیت کوین به محدوده ۵۰ هزار دلار تعداد تراکنش‌های شبکه این ارز دیجیتال به کف تاریخی خود نزدیک شد.

بیت کوین در هفته جاری شاهد بازگشت روزهای اوج خود بود. قیمت بیت کوین در این هفته پس از سه ماه به کانال ۵۰ هزار دلار بازگشت. هرچند پادشاه رمزارزها هنوز با اوج تاریخی ۶۴ هزار دلار فاصله دارد اما پیش‌بینی می‌شود این فاصله به‌زودی جبران خواهد شد. براساس گزارش موسسه Glassnode حجم معاملات شبکه بیت کوین همزمان با این افزایش قیمت کاهش شدید داشت. در حال حاضر حجم تراکنش‌های روزانه بیت کوین حدود ۱۸.۸ میلیارد دلار است.

هرچند کارشناسان انتظار افزایش تراکنش‌ها در بازار صعودی داشتند اما نهنگ‌ها هنوز منتظر افزایش بیشتر هستند. براساس گزارش این موسسه موجودی بیت کوین سرمایه‌گذاران بلندمدت به اوج تاریخی خود در ۱۲.۷ میلیون واحد رسیده است. این حجم از دارایی در پنج ماه گذشته جابه‌جا نشده است. به‌عبارت دیگر ۶۷ درصد مجموع کوین‌های در گردش در پنج ماه اخیر جابه‌جا نشده‌اند. این درحالی است که بیت کوین در این مقطع شاهد کاهش شدید قیمت و بازگشت به کانال‌ ۴۰ هزار دلار هم بود.

براساس تحلیل موسسه Glassnode نهنگ‌های بیت کوین و همینطور هولدرهای خرد در انتظار بازگشت به کانال قیمتی بالای ۶۰ هزار دلار هستند. این گروه که در زمان افت قیمت تراکنش‌های زیادی ثبت کرده‌اند با بازگشت روزهای سبز به‌بازار در انتظار سود بیشتر، تراکنشی انجام نمی‌دهند.

منبع: decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.