تپروت فعال شد؛ به‌روزرسانی جدید بیت کوین چه تاثیری روی قیمت دارد؟

به‌روزرسانی جدید بیت کوین فعال شد. این به‌روزرسانی در سه شاخه شبکه این ارز دیجیتال را بهبود می‌دهد. استقبال از به‌روزرسانی جدید خوب بوده است.

تپروت به‌روزرسانی جدید بیت کوین امروز ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان ۱۴۰۰) فعال شد. این به‌روزرسانی مجموعه‌ای از سه پیشنهاد است که با هدف تقویت امنیت شبکه، حریم خصوصی و مقیاس‌پذیری انجام شد. این سه پیشنهاد یا پروپوزال بهبود بیت کوین (BIP) روی گیت‌هاب با شماره‌های ۳۴۰، ۳۴۱ و ۳۴۲ در دسترس عموم قرار دارند. این به‌روزرسانی، مهم‌ترین ارتقای شبکه از زمان ارتقای افزایش سایز بلاک‌ها در سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) است.

بیشتر بخوانید: تپروت (Taproot) چیست؟ به‌روزرسانی جدید بیت کوین چه تاثیری روی بازار دارد؟

این به‌روزرسانی‌ها باعث می‌شوند بیت کوین از نظر امنیتی تقویت شود. تقویت امنیت نیز در نهایت باعث بالا رفتن آمار خرید بیت کوین خواهد بود.

به‌روزرسانی تپروت مزایای بسیاری دارد:

  • بهبود قابلیت توسعه نرم‌افزاری شبکه
    افزایش بهره‌وری داده‌ها
    بهبود شرایط حریم خصوصی
    مقیاس‌پذیری لایه دوم

در کنار این مزایای، اگر تعداد کاربرانی که به‌روزرسانی جدید بیت کوین را استفاده می‌کنند کم باشد، این ارتقا باعث دوپاره شدن جامعه بیت کوین می‌شود. این دوپارگی باعث کاهش ارزش بیت کوین در طولانی مدت خواهد شد.

تحلیلگران انتظار دارند که فعالیت معاملاتی هفته آتی و پس از به‌روزرسانی تپ روت (Taproot) افزایش یابد. لوکاس انزرس‌دورفر کنراد مدیر ارشد محصولات بیت‌پاندا در این‌باره می‌گوید:

گاوها قدرت این را دارند که پس از به‌روزرسانی تپ‌ روت، منجر به رشد بازار شوند.

در عین‌ حال نوسان قیمت بیت کوین به تدریج در حال کاهش به کمترین سطح یک سال اخیر است. در حال حاضر، بعضی از تحلیلگران انتظار دارند که نوسان قیمت بیت کوین علیرغم رکوردشکنی، در سطح کمی باقی بماند.

تپروت علاوه‌بر بیت کوین روی بازار اتریوم هم تاثیرگذار خواهد بود. قیمت اتریوم نیز ممکن است به سطح حمایتی ۴۰۰۰ الی ۴۲۰۰ دلار اصلاح شود. اندیکاتور تکنیکال، نشانه‌های اولیه توقف روند صعودی پس از دستیابی به رکورد ۴۸۰۰ دلار را نشان می‌دهند.

قیمت اتر نسبت به هفته گذشته تقریبا سه درصد افزایش داشته است.. این عدد برای بیت کوین چهار درصد باست. هرچند به نظر می‌رسد این روند نزولی تا سطح حمایتی ۰.۰۶۷ متوقف شود. همچنین، اطلاعات موجود نشان می‌دهند حجم معاملات و آدرس‌های فعال اتر با افزایش قیمت ارتباطی ندارند.

ماینرهای بیت کوین از به‌روزرسانی جدید این ارز دیجیتال استقبال کرده‌اند. در پنج دقیقه ابتدایی انجام این به‌روزرسانی پنج بلاک جدید با اطلاعات حدود هزار تراکنش وارد بلاک چین شد. این مسئله نشان می‌دهد ماینرها منتظر انجام این به‌روزرسانی بوده‌اند. کاربران هم استقبال خوبی از این تغییر داشته‌اند. همین مسئله باعث شده کارشناسان نسبت به آینده شبکه با اعمال تپروت خوش‌بین باشند.

منبع: coindesk
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.