سرنوشت استخراج بیت کوین پس از ثبت بلاک ۷۰۰ هزار؛ دنیا به پایان نمی‌رسد

بلاک شماره ۷۰۰ هزار در بلاک چین بیت کوین تکمیل شد و به زنجیره پیوست. تکمیل این بلاک رند پرسش‌های زیادی برای کاربران ایجاد کرده است.

بلاک چین بیت کوین از بلاک شماره ۷۰۰ هزار عبور کرد. این بلاک حدود یک سال بعد از بلاک شماره ۶۰۰ هزار به زنجیره پیوست. افزایش نرخ اضافه شدن بلاک‌ها به دلیل افزایش خرید و فروش بیت کوین و تراکنش‌های بیشتر است. قیمت بیت کوین در این زمان حدود ۵۸۸ درصد رشد کرد. عبور از این بلاک پرسش‌های زیادی درباره آینده بیت کوین ایجاد کرده است. تا دهه سوم شهریور ۱۴۰۰ کمی بیش از ۸۹.۵ درصد هارد کپ بیت کوین استخراج شده است. تعداد کوین‌های استخراج شده از ۱۸ میلیون عبور کرده است. این یعنی فقط سه میلیون کوین دیگر برای استخراج باقی مانده است.

تقریبا هر ۱۰ دقیقه یک بلاک جدید ایجاد می‌شود، اما پیش‌بینی مدت زمان دقیق تولید یک بلاک در بلاکچین بیت کوین غیرممکن است. زمانی که سختی شبکه به‌شدت بالاست، ایجاد بلاک جدید می‌تواند به طور چشمگیری کندتر شود. همچنین زمان ۱۲۲ دقیقه برای ایجاد تنها یک بلاک نیز گزارش شده است که این طولانی‌ترین زمان ثبت‌شده برای ایجاد یک بلاک در طول یک دهه گذشته بوده است.

بیشتر بخوانید: تعداد بیت کوین‌ و رازی که بررسی چرایی محدود بودن آن برملا می‌کند

پس از خاموش شدن تجهیزات استخراج چینی در پی موضع‌گیری‌ منفی این کشور در مقابله با صنعت رمز ارز، متوسط زمان مورد نیاز برای ایجاد یک بلاک به ۱۳ دقیقه افزایش یافت و پس از آن، بیت‌کوین با بزرگ‌ترین کاهش سختی شبکه در طول تاریخ خود مواجه شد.

پاداش استخراج بیت کوین هر چهار سال یکبار نصف می‌شود، به این فرآیند نصف شدن «هاوینگ» می‌گویند. آخرین بار پاداش استخراج هر بلاک در ۱۱ می ۲۰۲۰ (۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش پیدا کرد. هاوینگ یا نصف شدن پاداش پس از استخراج ۲۱۰،۰۰۰ بلاک رخ می‌دهد. پس از هر هاوینگ عرضه بیت کوین ۵۰ درصد کاهش می‌یابد.

سرنوشت بیت کوین به کجا می‌رسد؟

اگرچه کل موجودی بیت کوین محدود به ۲۱ میلیون کوین است، اما تعداد بلاک‌هایی که می‌توان در زنجیره بلوکی ایجاد کرد سقف و محدودیتی ندارد. حتی پس از آنکه تمام کوین‌ها استخراج شوند، زنجیره بیت کوین دائما بزرگتر می‌شود. انتظار می‌رود استخراج تمام کوین‌ها تا سال ۲۱۴۰ طول بکشد و ماینرها برای تایید تراکنش و دریافت کارمزد به افزودن بلاک به زنجیره ادامه خواهند داد. بنابراین، تا زمانی که کاربران به انتقال کوین‌های جدید ادامه دهند، بلاک‌های جدیدی به این زنجیره اضافه خواهد شد.

همچنین اطلاعات درون زنجیره‌ای گلس‌نود نشان می‌دهد که تعداد بیت کوین های هودل‌ یا گم‌شده به بالاترین سطح طی هفت ماه اخیر رسیده که معادل با ۷,۱۶۷,۸۸۹.۵۹۵ بیت کوین است. این مقدار معادل ۳۴ درصد از کل موجودی بیت کوین است.

مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.