بایننس ۲۰۰ میلیون دلار برای ساخت و توسعه بازی سرمایه‌گذاری خواهد کرد

صرافی بایننس آماده می‌شود روی ساخت و توسعه بازی سرمایه‌گذاری کند. این بازی‌ها روی شبکه بایننس اسمارت چین عرضه می‌شوند.

گسترش روزافزون متاورس و بازی‌های واقعیت مجازی، نظر بایننس را هم جلب کرده است. این پلتفرم عظیم خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال روی ساخت این بازی‌ها سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این بازی‌‌ها ممکن است آینده بازی‌های واقعیت مجازی را تغییر دهند.

بایننس اسمارت چین و شرکت Animoca Brands به‌صورت مشترک ۲۰۰ میلیون دلار برای حمایت از پروژه‌های حوزه GameFi سرمایه‌گذاری خواهند کرد. این سرمایه‌گذاری به پروژه‌های این حوزه کمک می‌کند تا از تجربه و تخصص غول‌های پیشرو در این زمینه استفاده کنند و بازخوردهای تخصصی‌تری دریافت کنند.

بایننس اسمارت چین که یکی از بزرگترین اکوسیستم‌های بلاکچین حال حاضر جهان است این مبلغ را از بودجه یک میلیارد دلاری خود برای شتاب‌دهی به امور مالی غیر متمرکز (DeFi)، توکن‌ غیرمثلی (NFT) و GameFi هزینه خواهد کرد. این صندوق در اوایل سال جاری برای گسترش خدمات اکوسیستم BSC و هدایت جریان اصلی پذیرش در بخش فین‌تک ایجاد شد.

شرکت Animoca از بازیگران اصلی در بخش بازی‌های مبتنی بر بلاک چین و متاورس منبع باز است. این شرکت روی پروژ‌ه‌های اصلی مرتبط با NFT از جمله Axie Infinity ،OpenSea ،Bitski ،Harmony سرمایه‌گذاری کرده است و سندباکس و استودی BlowFish از شرکت‌های زیرمجموعه آن هستند. گووندولین رجینا مدیر سرمایه‌گذاری بایننس اسمارت چین در این‌باره گفت:

با این سرمایه‌گذاری مشترک، پروژه‌هایی که روی BSC ساخته می‌شوند فرصت دریافت تجربه، تخصص و بازخورد را از غول‌های پیشرو مانند برندهای Animoca در کنار دیگر کارشناسان جامعه BSC خواهند داشت.

GameFi که ترکیبی از بازی و امور مالی غیرمتمرکز است، اخیرا یکی از کلید واژه‌های بزرگ صنعت رمز ارزها در کنار مفهوم متاورس بوده است. GameFi به ورود امور مالی به بازی‌های ویدیویی اشاره دارد و مدل کسب درآمد از بازی (Play To Earn) را به جای کسب درآمد برای برنده شدن (Play To Win) اجرایی می‌کند.

برخی از شرکت‌های بزرگ حوزه رمز ارز و شرکت‌های شاخص سرمایه‌گذاری در چند ماه گذشته، GameFi را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اند. از جمله شاخص‌ترین این شرکت‌ها می‌توان به Solana Ventures ،Huobi ،FTX ،Sanctor Capital و غیره اشاره کرد.

کارشناسان می‌گویند این قرارداد ممکن است آینده صنعت بازی را تغییر دهد. حضور غول‌هایی مثل بایننس می‌تواند شرکت‌های دیگر را هم به سرمایه‌گذاری تشویق کند. درحال حاضر بازی‌های واقعیت مجازی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های فناوری‌های مرتبط با متاورس به‌شمار می‌روند. کارشناسان می‌گویند گسترده‌تر شدن این بازی‌ها می‌تواند به گسترده‌تر شدن متاورس و دنیای واقعیت مجازی کمک زیادی کند. انتظار می‌رود این بازی‌ها به‌زودی بخش زیادی از صنعت بازی جهان را در اختیار داشته باشند.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.