دلیل اصلاح سنگین بازار ارز دیجیتال چه بود؟ تحلیل تکنیکال بیت کوین چه می‌گوید؟

جو بایدن رییس جمهور آمریکا لایحه مالیات بر رمز ارزها را تصویب کرد. تصویب این لایحه باعث کاهش چشمگیر ارز بازار شد.

قیمت خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال روز ۱۶ نوامبر (۲۵ آبان) شاهد اصلاحی سنگین بود. این اصلاح قیمت بعد از آن رخ داد که دولت آمریکا مصوب کرد از ارزهای دیجیتال مالیات بگیرد.

پس از چندین ماه سختگیری و موشکافی قانونی توسط مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، لایحه زیرساختی که مورد انتقاد بسیاری از صاحب‌نظران عرصه رمزارز بوده، اکنون به طور رسمی به قانون آمریکا تبدیل شد.

در مراسم امضای این لایحه که روز دوشنبه در کاخ سفید برگزار شد، جو بایدن رییس جمهور آمریکا لایحه زیرساخت یک تریلیون دلاری را در حضور گزارشگران، قانون‌گذاران و اعضای اتحادیه امضا کرد. اگرچه هدف این لایحه، تامین بودجه برای جاده‌ها، پل‌ها، دسترسی به اینترنت، صفحه‌های انرژی خورشیدی، ایستگاه شارژ خودروهای برقی و سایر پروژه‌های مهم زیرساختی است اما قانونگذاران قبل از تایید در کنگره از ادبیاتی استفاده کرده‌اند که می‌تواند برای رمزارزها نیز اعمال شود.

با تصویب این لایحه، قوانین سختگیرانه‌تری در خصوص کسب‌وکارهای مرتبط با رمزارزها پیاده‌سازی می‌شود و الزامات ارائه گزارش از جانب کارگزاری‌ها افزایش می‌یابد. در این لایحه مقرر شده است که تراکنش‌های رمزارز به ارزش بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار باید به سرویس درآمد داخلی آمریکا (IRS) گزارش شود. گروهی از سناتورها، اصلاحیه‌ای برای این لایحه پیشنهاد دادند که الزامات ارائه گزارش مالیات بر رمزارز را شفافسازی می‌کرد، اما این پیشنهاد در ماه آگوست تایید نشد.

کارشناسان درباره آینده قیمت بیت کوین چه می‌گویند؟

اطلاعات سایت کوین‌گلس نشان می‌دهد با سقوط ۸ درصد قیمت بیت کوین نسبت به روز گذشته، تنها در ۱۲ ساعت اخیر بیش از ۴۹۴ میلیون دلار قرارداد آتی رمز ارزها لیکویید شده است. از این مقدار حدود ۹۰ درصد قرارداد خرید استقراصی (Long) بود. در این ۱۲ ساعت بیش از ۱۶۴ هزار دلار قرارداد آتی بیت کوین لیکویید شده و بالاترین حجم قراردادهای لیکویید شده در صرافی بایننس رخ داد.

اگر بیت کوین نتواند به بالاتر از سطح مقاومتی ۶۳ هزار دلار بازیابی شود، کاهش قیمت ادامه می‌یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD ساعتی: اندیکاتور MACD در محدوده نزولی تشدید شده است.

اندیکاتور RSI ساعتی: اندیکاتور RSI در محدوده اشباع فروش قرار دارد.

سطوح حمایتی مهم: ۶۱,۲۰۰ و ۶۰,۰۰۰ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۵۸ و ۵۴ هزار دلار.

منبع: newsbtc
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.