گوگل اولین قدم‌ها برای ورود به دنیای بلاک چین را برداشت

گوگل به‌تازگی علاقه زیادی به حوزه بلاک چین نشان داده است. این غول دنیای فناوری اولین قدم‌ها برای ورود به این حوزه را برداشت.

گوگل و Bakkt یکی از مشهورترین بازارهای دارایی دیجیتال همکاری می‌کند. این همکاری می‌تواند آغاز فعالیت این غول دنیای فناوری برای ورود به دنیای بلاک چین باشد. این همکاری می‌تواند به تسهیل خرید آنلاین ارز دیجیتال کاربران کمک زیادی کند.

Bakkt یک پلتفرم خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال است. این پلتفرم یکی از معتبرترین پلتفرم‌ها در این حوزه است. همکاری با گوگل می‌تواند به Bakkt کمک کند سرویس بهتری به کاربران خود ارائه کند. این امکانات می‌تواند شامل بررسی رفتارهای آنلاین کاربران این پلتفرم توسط گوگل هم باشد. این مشارکت همچنین امکان استفاده از کارت بدهی Bakkt Visa را در Google Pay برای کاربران فراهم می‌کند. همچنین، توجه به این نکته ضروری است که پرداخت‌هایی که با استفاده از دارایی‌های دیجیتال انجام می‌شود بلافاصله به ارز فیات تبدیل می‌شود.

Google cloud به‌عنوان ارائه‌دهنده رسمی سیستم ذخیره‌سازی ابری برای اکوسیستم معرفی خواهد شد. این سرویس می‌تواند سرعت انجام تراکنش‌های درون پلتفرمی را به شکل چشمگیری افزایش دهد. گوگل اعلام کرد با ارئه خدمات ابری به Bakkt مقایس‌پذیری سرویس‌های این پلتفرم به شکل چشم‌گیری افزایش خواهد یافت. این مقیاس‌پذیری می‌تواند تعداد کاربران این پلتفرم را بسیار بیشتر کند.

گاوین مایکل مدیرعامل Bakkt درباره همکاری با گوگل گفت:

این همکاری استراتژیک نشانگر موقعیت قوی Bakkt در بازار دارایی‌های دیجیتال است.  هر دو پلتفرم به توانمندسازی مصرف‌کنندگان در استفاده از دارایی‌های دیجیتالی خود به شیوه‌ای واقعی، مطمئن و قابل اعتماد کمک می‌کنند.

این همکاری درحال آغاز می‌شود که گوگل سال گذشته تبلیغ ارزهای دیجیتال را روی پلتفرم خود ممنوع کرده بود. این ممنوعیت در سال ۲۰۲۱ برطرف شد. به‌نظر می‌رسد حضور شرکت‌های بزرگی چون توییتر و پی پل در بازار ارزهای دیجیتال، سایر رقبا را مجبور به پذیرش این بازار کرده است.

فناوری‌ها و زیرساخت‌های شرکت‌هایی نظیر گوگل می‌تواند انقلابی بزرگ در سرویس‌دهی به کاربران حوزه ارزهای دیجیتال ایجاد کند. این شرکت که بخش قابل توجهی از گرافیک روزانه اینترنت جهان را در اختیار دارد می‌تواند سرعت و کیفیت سرویس‌دهی پلتفرم‌هایی نظیر Bakkt را چندین برابر کند.

انتظار می‌رود این همکاری آغاز راه تلاش‌های گوگل برای فعالیت جدی‌تر در این حوزه باشد. هنوز مشخص نیست سیاست‌های این غول دنیای فناوری برای پذیرش و کار با رمز ارزها چه خواهند بود. همچنین مدیران این شرکت درباره شایعه‌های سرمایه‌گذاری گوگل روی رمز ارزها واکنشی نشان نداده‌اند. کارشناسان می‌گویند فعالیت‌های فنی گوگل در بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم‌تر و موثرتر از فعالیت‌های اقتصادی آن خواهد بود. اکوسیستم ارزهای دیجیتال می‌تواند از فناوری‌های گوگل استفاده‌های زیادی داشته باشد.

منبع: altcoinbuzz
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.