پی پال استیبل کوین اختصاصی خود را عرضه خواهد کرد

پی پال غول حوزه پرداخت‌های مالی درحال کار روی کوین اختصاصی خود است. این شرکت بزرگ آماده می‌شود این استیبل کوین را به‌زودی وارد بازار کند.

شرکت‌های بزرگ درحال ورود به دنیای ارزهای دیجیتال هستند. در جدیدترین اقدام پی پال غول بزرگ دنیای پرداخت آماده است استیبل کوین اختصاصی خود را راهی بازار کند. این کوین ممکن است به خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال توسط کاربران بیشتر کمک کند.

پی‌پال در حال بررسی توسعه استیبل کوین خود است که احتمالا پشتوانه آن، دلار آمریکا است. البته هنوز هیچ‌گونه اطلاعاتی در خصوص نقشه راه این پروژه وجود ندارد. خوزه فرناندز داپونته قائم مقام ارشد بخش کریپتو و رمزارز پی‌ پال در مصاحبه با بلومبرگ اعلام کرد که در حال حاضر تلاش‌های این شرکت صرفا در زمینه بررسی است و اگرچه هنوز برنامه مشخصی برای اجرا و پیاده‌سازی عملی این پروژه وجود ندارد اما در اقدامات خود بسیار مصمم هستند.

او اعلام کرد در صورت تایید این پروژه، رمزارز مذکور مطابق با تمام استانداردهای لازم قانونی خواهد بود. داپونته در این خصوص گفت:

ما در حال بررسی استیبل کوین خود هستیم و اگر در این زمینه پیشرفتی داشته باشیم قطعا با قانونگذاران مربوطه همکاری نزدیکی خواهیم داشت.

توسعه استیبل کوین، مزیت‌های مشخصی را برای پی‌پال به همراه دارد. برای مثال از فشارهای قانونی که پیرامون رمزارزهای پرنوسان و غیرمتمرکز وجود دارد اجتناب می‌کند، این آرامش خاطر را به مشتریان ارائه می‌دهد که مقداری که در کیف پول‌های خود دارند با گذشت زمان ارزش یکسانی خواهد داشت و از ارزش آن کم نخواهد شد. این استیبل کوین هم‌چنین برای مدل تجاری پی‌پال مناسب‌تر است.

اولین بار استیو موزر  در اوایل سال جاری اسم رمز پی‌پال کوین را کشف کرد. این توسعه‌دهنده نرم‌افزار در ماه نوامبر ۲۰۲۱ نیز اعلام کرده بود که در کدهای برنامه پی‌پال اشاره‌هایی به مطابقت با رمزارز NEO وجود دارد. بر اساس گزارش بلومبرگ، موزر عنوان کرده است که کدها و عکس‌های مخفی نشان می‌دهد پشتوانه کوین پی پال، دلار آمریکا خواهد بود.

نئو یک بلاک چین قرارداد هوشمندی است که در کشور چین توسعه یافته و به اتریوم چینی معروف است. نئو در رشد چشمگیر بازار در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ محبوبیت بسیار زیادی به دست آورد که دلیل اصلی آن، تبلیغات این رمزارز به عنوان اولین «قاتل اتریوم» بود. هرچند این رمزارز در سال‌های بعد نتوانست توجه عموم مردم را به خود جلب کند. نئو در حال حاضر در رتبه ۶۹ رمزارزهای برتر بازار قرار دارد.

پیتر تیل مدیر عامل شرکت پرداخت اینترنتی پی‌پال، در سال ۲۰۲۱ هشدار داده بود که بیت کوین می‌تواند به سلاح مالی کشور چین تبدیل شود و صنعت آمریکا را به تحقیق و توسعه بیشتر در این زمینه فراخوانده بود تا در رقابت بر سر تسلط بر رمزارزها و بازار آن از کشور چین عقب نمانند.

منبع: cryptopotato
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.