میلیونر استرالیایی به کسانی که واکسن بزنند بیت کوین می‌دهد

یک میلیونر استرالیایی برای تشویق هم‌وطنان خود به تزریق واکسن کرونا به آن‌ها وعده پاداش داد.

فرد شبستا (Fred Schebesta) هم‌بنیان‌گذار سایت مقایسه خدمات مالی فایندر اعلام کرد هر استرالیایی که از بهمن سال گذشته واکسن زده باشد معادل پنج دلار استرالیا بیت کوین دریافت خواهد کرد. این میلیونر اعلام کرد این پاداش به تمام افرادی که بعد از این واکسینه شوند هم تعلق خواهد گرفت.

شبستا اعلام کرد هر فرد فقط یک بار می‌تواند برای این پیشنهاد درخواست دهد. برای دریافت این مقدار بیت کوین افراد باید اپلیکیشن فایندر را دانلود کنند و مدارک واکسیناسیون خود را ارائه دهند. پس از انجام این کار ۵ دلار بیت کوین به کیف پول آنها واریز خواهد شد.

شبستا این خبر را در مصاحبه با کایل سندیلندز مجری رادیو استرالیا، اعلام کرد. مجری این مصاحبه ماه گذشته آهنگ «عزیزم واکسن بزن» را اجرا کرد تا شهروندان را به زدن واکسن کرونا تشویق کند.

کمتر از ۵۰ درصد جمعیت بالای ۱۶ سال استرالیا حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. با این حال افرادی که واکسیناسیون خود را به‌طور کامل انجام دادند حدود ۲۷ درصد هستند. در صورتی که تمام جمعیت استرالیا واکسینه شوند این میلیونر باید حدود ۷۵ میلیون دلار پاداش پرداخت کند. مجموع دارایی این میلیونر حدود ۱۵۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

انتظار می‌رود نرخ واکسیناسیون در استرالیا با اعلام این خبر افزایش داشته باشد. استرالیا یکی از کشورهای پیشرو در حوزه ارزهای دیجیتال است. بیش از ۶۰۰ هزار نفر از مردم این کشور در حال حاضر ارز دیجیتال دارند. در این بین بیش از ۸۰ درصد کاربران ارز دیجیتال این کشور بیت کوین دارند. افزایش قیمت بیت کوین همزمان با اعلام این خبر احتمالا در موفقیت طرح شبستا تاثیر مثبتی خواهد داشت.

تعداد مبتلایان روزانه به کرونا در استرالیا با ورود سویه دلتا به این کشور اوج گرفت. این آمار که در مرداد ماه به یک مبتلا در روز هم رسیده بود کمتر از یک ماه بعد به مرز ۹۰۰ نفر رسید. مقامات استرالیایی می‌‌گویند نرخ واکسیانسیون در این کشور رضایت‌بخش نیست. آن‌ها انتظار دارند در کمتر از یک ماه آینده تعداد افرادی که دوز دوم دریافت کرده‌اند دو برابر شده باشد. براساس آمارهای رسمی نرخ فوت افراد واکسینه شده در استرالیا کمتر از یک درصد است. این آمار برای افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند چندین برابر است.

همزمان با این طرح کلاهبردارانی در ایتالیا در ازای دریافت ارزهای دیجیتال به هزاران نفر کارت‌های جعلی واکسن کرونا ارائه کرده‌اند. پلیس ایتالیا اعلام کرد این افراد دستیگر شده‌اند.

منبع: cryptopotato
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.