یک نهنگ باستانی بیت کوین از خواب بیدار شد

امروز یک کیف پول بیت کوین ۳۰ میلیون دلاری که ۹ سال خوابیده بود با انتقال تمام دارایی‌های خود به ولت دیگر از خواب بیدار شد.

یک کیف پول بیت کوین باستانی بعد از حدود یک دهه فعال شد. این کیف پول که ۹ سال پیش، بیش از ۶‍۱۶ بیت کوین ذخیره کرده بود، تمام دارایی خود را به ولت ناشناس دیگری منتقل کرد. ارزش دارایی‌های منتقل شده در زمان انتقال بیش از ۳۰ میلیون دلار بود. 

این ولت در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۱۲ تعداد ۶۱۶ هزار و ۲۰۰۴ بیت کوین ذخیره کرد. در آن زمان، قیمت خرید بیت کوین ۱۳.۳ دلار بود. قیمت بیت کوین در زمان فعالیت دوباره این ولت ۴۷ هزار و ۸۱۱ دلار بود.

انتقال این تعداد بیت کوین ذخیره شده در کیف پول، امروز در ساعت ۰۵:۵۰ دقیقه به وقت محلی UTC صورت گرفته است. به نظر می‌رسد این ۶۱۶ بیت کوین‌ از طریق ۲۱ معامله متناوب با مقادیر کارمزد ناچیز انجام شده است. .

ممکن است حدود یک دهه پیش یعنی در زمانی که این کیف پول ۶۱۶ بیت کوین خود را دریافت کرد، سرمایه‌گذار آن انتظارات محدودی در مورد تغییر قیمت بیت کوین پیش‌بینی کرده باشد. به‌نظر می‌رسد این شخص قصد داشته‌ که به‌هنگام تغییر قیمت، آن‌ها را به ارز دیگری تبدیل کند؛ اما حالا شاهد این موضوع هستیم که آن دسته از افراد که سکه‌های خود را ذخیره نگه‌ داشتند، تبدیل به نهنگ بیت کوین شدند.

سال جاری میلادی تعداد دیگری نهنگ بیت کوین از خواب بیدار شدند. کیف پولی که حاوی پنج میلیون دلار بیت کوین بود اولین بار از ژوئن ۲۰۱۰ دوباره آنلاین شد. همچنین سال گذشته نیز یک کیف پول دارای بیت کوین استخراج شده در فوریه ۲۰۰۹ (درست یک ماه پس از استخراج اولین بلاک بیت کوین) هر کوین خود را در محدوده قیمت ۵۰ هزار دلار فروخت. شایعه‌هایی وجود داشت که این ولت متعلق به ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است. این شایعه‌ها البته در اکوسیستم بلاک چین چندان جدی گرفته نشدند. اخباری که امروزه در رابطه با کیف پول‌های بزرگ بدست می‌آید، جای گمانه‌زنی چندانی ندارد. با این وجود یک یادآوری قدرتمند از شگفتی‌های دنیای سرمایه گذاری را خاطر نشان می‌شوند.

بیدار شدن نهنگ‌های باستانی نشانه‌ای برای فعالیت شبکه است. گفته می‌شود درصد قابل توجهی از بیت کوین‌های موجود در اکوسیستم توسط نهنگ‌ها هولد شده‌اند. جابه‌جایی بین این ولت‌های عظیم نشان‌دهنده‌ در دسترس بودن ولت‌ها است. این مسئله به فعالیت بیشتر سایر کاربران کمک زیادی می‌کند. گفته می‌شود حدود ۳۰ درصد ولت‌های باستانی به دلیل گم شدن رمزهای عبور یا مسائل مشابه برای همیشه از شبکه خارج شده‌اند. مرگ این تعداد نهنگ می‌تواند چرخه عرضه بیت کوین را با کندی مواجه کند.

 

منبع: Decrypt
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.