آدیداس هم بعد از نایکی وارد حوزه ارزهای دیجیتال شد

آدیداس یکی دیگر از غول‌های تولید البسه در جهان وارد دنیای ارزهای دیجیتال شد. پیش از این نایکی هم قراردادهایی در این حوزه امضا کرد.

آدیداس یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های البسه در جهان وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. این شرکت با کوین بیس یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمز ارز دنیا قرارداد همکاری امضا کرد. هنوز مشخص نیست این قرارداد همکاری برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال امضا شده باشد.

آدیداس که اخیراً با راه‌اندازی پروتکل اثبات حضور (POAP) در اپلیکیشن خود به دنیای متاورس وارد شده، روز سه‌شنبه توییتی در رابطه با توسعه پروژه‌ای به نام adiVerse با مشارکت با سندباکس منتشر کرد.

به گفته حساب توییتری Crypto Twitter به نظر می‌رسد این غول تولیدکننده کالاهای ورزشی تکه‌ای زمین در متاورس سندباکس خریداری کرده باشد.

گفتنی است از زمان تغییر برند فیسبوک به متا در تاریخ ۲۹ اکتبر، بهای توکن SAND بیش از ۶۰۰ درصد بالا رفت. علاوه بر این می‌توان بخشی از این افزایش قیمت را ناشی از رویداد آلفا متاورس سندباکس که برای سه هفته از ۲۹ نوامبر تا ۳۰ دسامبر برنامه‌ریزی‌شده است نسبت داد.

سایر توکن‌های متاورس نیز همانند ENJ، ILU، YGG و DVI در این ماه بیش از ۴۰ تا ۹۰٪ افزایش یافته‌اند و عملکردی به مراتب بهتر از بیت کوین از خود نشان داده‌اند.

سندباکس تنها پروژه‌ای نیست که قرار است با آدیداس همکاری کند.  این غول آلمانی در توییتی از همکاری با کوین بیس خبر داد. اکانت کوین بیس نیز به این توییت با یک ایموجی دست دادن دو طرفه واکنش نشان داد. پس از آن کوین بیس در توییت دیگری ورود آدیداس به مهمانی را خوش آمد گفت.

هنوز هیچ جزئیاتی در رابطه با این همکاری منتشر نشده است اما طرفداران رمزارزها به سرعت شروع به حدس و گمانه‌زنی در این مورد کرده‌اند.

آدیداس اولین تولید کننده کالاهای ورزشی نیست که می‌خواهد به دنیای متاورس ورود کند. شرکت نایکی نیز درخواست‌هایی را برای ثبت لوگو، نام و شعار معروف «Just do it» برای استفاده در کالاهای مجازی ثبت کرده است.

این درخواست‌ها به همراه دو فهرست آگهی شغلی اخیر برای استخدام طراحان دنیای مجازی نشان می‌دهد که این تولیدکننده مطرح کفش و پوشاک ورزشی در حال ایجاد زمینه‌ای برای ورود به متاورس است.

انتظار می‌رود ورود این دو غول صنعت پوشاک، سایر فعالان این حوزه را هم وارد حوزه ارزهای دیجیتال کند. کارشناسان انتظار دارند فعالان این حوزه فعالیت خود را از حوزه‌های متاورس و NFT آغاز کنند. انتظار می‌رود شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال هم علاقه‌مند باشند. هنوز مشخص نیست نایکی و آدیداس تصمیمی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه دارند یا خیر.

منبع: coindesk
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.