نیم میلیون توکن اتریوم سوزانده شد تا نمودار قیمت صعودی شود

شبکه اتریوم در اقدامی مهم بیش از ۵۰۰ هزار توکن خود را سوزاند. این اقدام برای کاهش عرضه و صعودی شدن نمودار قیمت این ارز انجام شد.

همزمان با صعود قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم رشدی که انتظار می‌رفت را نداشت. هرچند میزان تقاضا برای خرید اتریوم بالا بود اما میزان عرضه برای صعودی شدن بازار بیش از حد انتظار ارزیابی شد. همین مسئله باعث شد شبکه اتریوم بیش از نیم میلیون توکن خود را بسوزاند.

داده‌های پایگاه تحلیلی Ultrasound.money نشان می‌دهند بیشترین میزان اتریوم سوزانده شده متعلق به پلتفرم اوپن‌سی به مقدار ۷۴،۳۶۵ اتر است. در جایگاه‌های بعدی، تراکنش‌های اتریوم با تقریبا ۴۴۰۰۰ ETH و روتر یونی سواپ با ۲۷،۲۴۲ ETH سوزانده شده قرار دارند.

بیشتر بخوانید: توکن سوزی چیست؛ جنگ ازلی و ابدی انسان و تورم اقتصادی

در حالی که بیت کوین به راحتی از مقاومت ۵۵ هزار دلاری عبور کرده، اتریوم برای پنجمین روز متوالی در حوالی ۳۵۰۰ تا ۳۶۰۰ دلار نوسان می‌کند. علیرغم رکورد قیمت اتریوم، داده‌های شرکت سنتیمنت نشان می‌دهد که فعالیت در شبکه دومین رمز ارز بازار به لطف دیفای و NFT‌ها افزایش یافته است.

داده‌های سنتیمنت از اضافه شدن ۱۵۵،۲۳۰ آدرس جدید به شبکه اتریوم خبر می‌دهند. بنابر آمار، از ۱۸ مه سال جاری، این بیشترین تعداد آدرس اضافه شده به شبکه در طول یک روز است. افزایش تعداد کاربران سیگنال صعودی قوی تلقی می‌شود چرا که به افزایش تراکنش‌ها و کارمزدهای خرج شده در شبکه منجر خواهد شد.

رشد معیارهای مختلف شبکه به احتمال زیاد با گسترش و رشد اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز مرتبط است. به‌تازگی ارزش کل قفل‌شده در دیفای به اوج جدید ۲۱۰ میلیارد دلاری رسید. علاوه بر صنعت دیفای، بازار توکن‌ غیر مثلی (NFT) نیز جان تازه‌ای گرفته و حجم معاملات پیشین خود را بازیابی کرده است.

با توجه به اینکه اتریوم، همچنان محبوب‌ترین شبکه بلاکچینی برای دیفای و NFT است، تا زمانی که ورود سرمایه به بازار رمز ارزها ادامه داشته باشد، تعداد آدرس‌ها و همچنین فعالیت در شبکه افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: اتریوم چیست؟ آشنایی با کیف پول‌ها و هرچیزی که لازم است بدانید

با نزدیک شدن اتریوم به اوج قیمتی پیشین به نظر می‌رسد معامله‌گران بیشتری تصمیم گرفته‌اند تا به جای به جان خریدن ریسک اصلاح قیمتی بزرگ‌تر، سود فعلی خود را کسب کنند. با افزایش تعداد آدرس‌های جدید در شبکه، رشد ورودی اتر به صرافی‌ها در فاز اولیه خود قرار گرفته و به نظر نمی‌رسد فعلا بتواند فشار فروش زیادی را برای اتریوم ایجاد کند.

در چنین شرایطی انتظار می‌رود قیمت اتریوم هم روند صعود در پیش بگیرد. صعودی شدن نمودار اتریوم ممکن است روی سایر آلت کوین‌ها هم تاثیر مثبت داشته باشد. اتریوم در پایان روز اداری ۱۱ اکتبر روی قیمت سه هزار و ۵۷۵ دلار معامله شد. رسیدن به کانال چهار هزار دلاری چندان دور از ذهن نخواهد بود.

منبع: u.today
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.