نتایج یک نظرسنجی بزرگ؛ ۴۳ درصد از مردم سنگاپور ارز دیجیتال دارند

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که بیش از ۴۰ درصد مردم سنگاپور دارایی دیجیتال دارند. بانک مرکزی سنگاپور در پی این نظرسنجی اعلام کرد به‌زودی قوانینی درباره مبادلات ارز دیجیتال وضع خواهد شد.

بر اساس یک نظر سنجی جدید که توسط Independent Reserve صورت گرفته، در سال‌های گذشته محبوبیت رمزارزها نزد مردم سنگاپور به شکل چشم‌گیری افزایش داشته است. علاقه به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، بیش از همه میان نسل جوان این کشور وجود دارد چراکه تصور می‌کنند با کمک بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال پتانسیل کسب ثروت در جامعه افزایش خواهد داشت.

در جزییات این نظرسنجی اطلاعات جالب و غیرقابل پیش‌بینی وجود داشت. درحقیقت آمارهای به دست آمده نشان داد که حدود ۴۳ درصد از افراد تا امروز بخشی از سرمایه خود را به دارایی‌های دیجیتال تبدیل کرده‌اند و حدود ۴۶ درصد نیز اعلام کرده‌اند که قصد دارند در ۱۲ ماه آینده وارد بازار ارز دیجیتال شوند.

از مجموع افرادی که در این نظرسنجی به بیت کوین واکنش مثبتی داشته‌اند،‌۶۶ درصد در گروه سنی ۲۶ تا ۴۶ سال قرار داشتند. این موضوع نشان می‌دهد که نسل جدید این کشور در حال ورود به دنیای دارایی‌های دیجیتال هستند و به فرصت‌های موجود در آن امیدوارند.

این افراد معتقدند رمزارزها در آینده‌ای نزدیک به‌طور گسترده‌ای توسط افراد و مشاغل پذیرفته خواهند شد. این نگرش‌ها نشان دهنده استقبال مثبت بخش قابل توجهی از مردم سنگاپور است.

در یکی دیگر از بخش‌های این نظرسنجی، سوالاتی درباره میزان آشنایی مردم با ارز دیجیتال مطرح شده بود. در این بخش تقریبا ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان، بیت کوین را به‌عنوان یک سرمایه جانبی در کنار سایر ارزها تعریف کردند. با این حال حدود ۲۵ درصد نیز از بیت کوین با عبارت «طلای دیجیتال» یاد کردند.

مدیرعامل Independent Reserve درباره تاثیر حاصل از نتایج این نظرسنجی و شرایط اعلام بیت کوین به‌عنوان ارز رسمی گفت:

بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال و کسب‌وکارهای بر بستر بلاک چین خواستار قانونی شدن و ایجاد چارچوب مشخص در زمینه ارزهای دیجیتال هستند. زیرساخت اقتصادی سنگاپور می‌تواند پذیرای تغییرات ایجاد شده در مبادلات در نتیجه قانونی شدن بیت کوین باشد.

با توجه به استقبال مردم سنگاپور از بازار رمزارزها، بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که با مشاوران فرانسوی در حال بررسی و برنامه‌ریزی برای پذیرش گسترده بیت کوین در فعالیت‌های اقتصادی است. این بانک به شهروندان جوایز نقدی پیشنهاد داده است تا ایده‌هایی را برای ورود قانونی و گسترده ارز دیجیتال ارائه دهند.

در سال‌های گذشته مفسران مشهور بازار رمزارزها نیز پیش‌بینی کردند که سنگاپور با وجود زیرساخت مناسب، می‌تواند به مهد بیت کوین در آینده تبدیل شود.

منبع: cointelegraph
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.