۳۰۰ میلیون دلار ریپل ایردراپ می‌شود؛ چطور ارز دیجیتال رایگان بگیریم؟

دارندگان ارز دیجیتال ریپل به‌زودی می‌توانند در یک ایردراپ هیجان‌انگیز و ۳۰۰ میلیون دلاری شرکت کنند.

پلتفرم سولوژنیک اعلام کرد بازار توکن غیر مثلی (NFT) راه‌اندازی می‌کند. این پلتفرم برای ترغیب کاربران به بازار جدید ۳۰۰ میلیون دلار ریپل ایردراپ می‌کند. این یکی از بزرگ‌ترین ایردراپ‌های تاریخ ریپل به‌شمار می‌رود.

این پلتفرم اعلام کرد ۲۰۰ میلیون توکن سولو (SOLO) در قالب ایردراپ به دارندگان توکن‌های XRP و سولو در سراسر جهان اهدا می‌کند. هدف سولوژنیک این است که کل جامعه ارز دیجیتال بتواند در این اکوسیستم و ساختار حاکمیتی آن مشارکت کنند.

سولوژنیک اعلام کرد قرار است در این ایردراپ از توکن‌هایی استفاده شود که در حال حاضر در صندوق جامعه و صندوق توسعه سولو قفل شده‌اند. این توکن‌ها هنگام راه‌اندازی این اکوسیستم در ابتدای سال ۲۰۲۰ و با هدف ایجاد و گسترش جامعه سولو کنار گذاشته شده بودند.

قیمت هر توکن سولو حدود ۲.۱۸ دلار است. این یعنی در مجموع بیش از ۳۴۰ میلیون دلار توکن به دارندگان ریپل و سولو اهدا خواهد شد. قرار است مرحله ثبت موجودی (Snapshot) این ایردراپ ساعت ۲۳:۳۰ (به وقت تهران) روز ۲۴ دسامبر (۳ دی) آغاز شود.

کیف پول‌هایی که می‌خواهند در این ایردراپ حاضر شوند باید یک تراست لاین (Trustline) با اوراکل سولوژنیک ایجاد کنند. کاربران می‌توانند مستقیماً از کیف پول خود تراست لاین ایجاد کنند. همچنین می‌توانند توکن‌های XRP خود را در صرافی‌های متمرکزی که از این ایردراپ پشتیبانی می‌کنند، نگه دارند.

بازار NFT جدید این پلتفرم در صرافی غیرمتمرکز سولوژنیک راه‌اندازی خواهد شد. این صرافی یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز و پیشرفته است. سولوژنیک به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال مختلف از جمله سهام شرکت‌ها و صندوق‌های معاملاتی را در قالب توکن خریدوفروش کنند. کاربران این پلتفرم همچنین می‌توانند کلیدهای خصوصی خود را هم کنترل کنند.

در پلتفرم جدید سولوژنیک کاربران می‌توانند NFTهای خود را با سوزاندن توکن‌های سولو عرضه و در بلاک چین ثبت کنند. مجموعه‌های NFT می‌توانند از سولو به‌عنوان یک روش پرداختی استفاده کنند. توکن‌هایی که در این پلتفرم استفاده می‌شوند، همگی سوزانده خواهند شد.

کارمزد تراکنش‌ها در شبکه XRP Ledger بسیار کم است. یک نهنگ ریپل اخیراً در یک تراکنش معادل ۱۲ میلیارد دلار توکن XRP جابه‌جا کرده که به‌‌لطف کارمزدهای پایین این شبکه، هزینه‌ای ناچیز داشت. داده‌های شبکه XRP Ledger نشان می‌دهد در مجموع ۱۲.۳ میلیارد دلار ریپل در این تراکنش جابه‌جا شده که هزینه پردازش آن ۰.۰۰۰۰۱۲ XRP، معادل ۰.۰۰۰۰۰۱۵۷ دلار بود.

منبع: cryptoglobe
مطالب مرتبط
دیدگاه خود را ارسال نمایید

دیدگاه‌های غیرمرتبط با موضوع منتشر نخواهند شد. لطفا دیدگاه خود را فقط به زبان فارسی بنویسید.